بلاگ

معرفی بهترین روش‌های تست سرعت اینترنت

اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که زمان زیادی را صرف استفاده از اینترنت می کنید پس حتما سرعت اینترنت چالشی مهم برای شماست. علاوه بر نوع خدمات اینترنتی که از آن بهره می برید عوامل مختلفی در سرعت اینترنت شما تاثیرگذار است. دراین مقاله قصد داریم بهترین و سریع ترین روش های تست سرعت دانلود و آپلود سرویس های ارائه اینترنت ثابت و همراه همچون مخابرات، شاتل، ایرانسل، همراه اول و … را به شما معرفی کنیم.

6

معرفی بهترین روش‌های تست سرعت اینترنت با ابزار speed test

یک نکته بسیار مهم که قبل از استفاده از هر کدام از این روش ها حتما باید رعایت کنید این است که دانلود ها ،‌آپلود ها ، نرم افزارهایی که از اینترنت استفاده می کنند و هر گونه استفاده از اینترنت با دستگاه های دیگر را درحین انجام تست غیرفعال کنید چرا که تمامی موارد ذکر شده بر روی نتیجه نهایی تست سرعت تاثیرگذار است.

SpeedSmart

وبسایت SpeedSmart یکی از بهترین سرویس های آنلاین برای تست سرعت اینترنت شماست. محیط ساده ، سرعت بالا و دسترسی آسان از جمله مواردی است که این وبسایت را در صدر لیست ما قرار می دهد. همچنین این وبسایت نرم افزاری را مختص تلفن های هوشمند متناسب با پلتفرم های Android و Ios طراحی کرده تا دسترسی آسان تری را برای کاربران فراهم کند.

از دیگر امکانات کاربردی این وبسایت بخشی به نام Result History یا تاریخچه ی نتایج است که شما می توانید نتایج تست های قبلی خود را در آن مشاهده کنید و در نهایت میانگین سرعت دانلود، آپلود و پینگ (Latency) خود را مشاهده کنید.

4

InternetHealthTest

ابزاری کارآمد برای تست سرعت اینترنت با یک رابط کاربری ساده و آسان. InternetHealthTest از بهترین وبسایت هایی است که این امکان را برای شما فراهم می کند. به محض ورود به این وبسایت یک پاپ آپ از شما می خواهد که به محض آمادگی ، تست را آغاز کنید.

بعد از اینکه شما گزینه “ Start Test “را انتخاب کنید، وبسایت طی یک فرآیند ۵ مرحله ای سرعت اینترنت را بررسی می کند. این وبسایت برای محاسبه سرعت اینترنت شما کمی زمان بیشتری را صرف می کند اما در مقابل یک تست ۵ مرحله ای با نتیجه ای دقیق و قابل اعتماد را ارائه می دهد.

Untitled

Speedof

سرعت اینترنت خود را به وسیله نمودار ها تجزیه و تحلیل کنید. Speedof وبسایتی است که چنین امکانی را در اختیار شما قرار می دهد.طراحی ساده ، سرعت بالا و ارائه نتایج به صورت نموداری، این وبسایت را در لیست بهترین های ارائه ی خدمات تست آنلاین سرعت اینترنت قرار داده است. شما می توانید با بررسی نمودار های دانلود و آپلود، نوسانات سرعت را در بازه های زمانی مختلف مشاهده کنید. علاوه بر این تاریخچه تست ها ثبت شده و شما می توانید تمامی نتایج را به صورت فایل های PNG ، PDF و CSV دانلود کنید.

1

SpeedCheck

وبسایتی ایرانی و بسیار ساده ، سبک و سریع برای تست سرعت اینترنت ؛ Speedcheck با استفاده از ۲ سرور در ایران و فرانسه اقدام به تست سرعت اینترنت شما می کند. با ورود به این وبسایت و بعد از انتخاب سرور مورد نظر، ۲ گزینه در مقابل شماست ؛‌ تست فوری و تست دقیق که نام آنها کاملا گویای نحوه عملکرد و نتیجه نهایی آنهاست.

در بالای سایت شما می توانید آدرس ip خود را مشاهده کنید. همچنین در بخش پایینی سایت یک بخش راهنما برای استفاده از سایت و توضیحاتی مختصر و کارآمد در رابط با سرعت و کیفیت اینترنت برای کاربران وجود دارد.

2

Shatel

شاتل که خود از جمله شرکت های ارائه خدمات اینترنتی در ایران است ، در وبسایت خود امکاناتی را برای کاربران فراهم آورده که بتوانند سرعت اینترنت خود را تست کنند. در هر کجای کشور که باشید ، صرف از نظر شرکتی که از خدمات اینترنتی آن بهره می برید ، می توانید از این وبسایت استفاده کنید. این خدمت ارائه شده توسط وبسایت شاتل از سرعت مناسبی برخوردار است و در پایان تست ، یک لینک که حاوی نتایج تست است در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

3

Speed Check & Wifi Finder

وبسایت Speedcheck.org با محیطی ساده و در عین حال حرفه ای ، ابزار بسیار مناسبی را برای تست سرعت اینترنت در اختیار شما قرار می دهد. این وبسایت با استفاده از GPS محل دقیق شما را مشخص کرده و با دقت بسیار بالایی سرعت اینترنت را محاسبه می کند ، تاریخچه تست های شما را ثبت می کند و پس از انجام چند تست، نموداری از نتایج حاصل را در اختیار شما قرار می دهد. طراحی این وبسایت به نحوی است که کاملا سازگار با مرورگر تلفن های همراه است و مشکلی را برای کاربرانی که از تلفن های همراه برای انجام تست استفاده می کنند ایجاد نمی کند.

معرفی بهترین روش‌های تست سرعت اینترنت با ابزار speed test

همچنین نرم افزار SPEEDCHECK برای پلتفرم Android در دسترس کاربران است. این نرم افزار امکاناتی شگفت انگیز را در اختیار شما قرار می دهد . تست سرعت و کیفیت اینترنت همراه با داده های نموداری و آنالیز دقیق و جزء به جزء نتایج از ویژگی های این نرم افزار قدرتمند و جذاب است. شما می توانید نرم افزار SPEEDCHECK را از GooglePlay دانلود کنید.

معرفی بهترین روش‌های تست سرعت اینترنت با ابزار speed test

امروز در این مقاله سعی کردیم بهترین راه های تست سرعت اینترنت را به شما کاربران محترم معرفی کنیم. راه های بهتری برای تست سرعت اینترنت می شناسید ؟! بسیار خب ! با ما در میان بگذارید تا پس از بررسی آنها را در اختیار سایر کاربران نیز قرار دهیم. همچنین شما می توانید انتقادات ، پیشنهادات و تجربیات خود را با ما مطرح کنید. ما همیشه پذیرای نظرات شما عزیزان هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *